23 02 2010

SAHİP ÇIKIN DOSTLARINIZA...

SAHİP ÇIKIN DOSTLARINIZA... |  görsel 1

düşünün biraz..
bir kutu.. belki de bir hazine sandığı..
siz o kutunun içine geçmişinizi, geleceğinizi, hayallerinizi, en sevdiğiniz renkten sizi ağlatan filmlere kadar her şeyinizi yani hayatınızı birer puzzle parçası gibi yerleştiriyorsunuz. bu kutunun bir anahtarı veriliyor size ve onu seçtiğiniz kişiye vermeniz söyleniyor. böyle bir kişiyi seçmek kolay mı peki? onu arıyorsunuz...

buldunuz diyelim. veriyorsunuz bu 'seçilmiş,özel' kişiye anahtarı. sadece o tanıyor içinizdeki sizi. gözlerinizden kalbinize, en büyük umutlarınıza, en büyük acılarınıza bakıyor. siz eminsiniz onları koruyacağına. yoksa hiç verir miydiniz kutunun anahtarını ona!

o da size verir kutusunun anahtarını. ortak yönlerinizi bulup çıkarırsınız, bu sizi birbirinize bağlar; ruh ikizim o benim dersiniz. farklılıklarınızı da seversiniz, çünkü siz zaten onu öyle seçmişsinizdir. değiştirmeye ne onun ne de sizin gücünüz yeter. zaten buna da gerek duymazsınız.

onun yanında huzur bulursunuz. çünkü sizin eksik kalmış yanlarınızı tamamlar varlığıyla. onun gülümsemesi dertlerinizi unutturur, onun konuşması terapi gibidir. onun varlığı yeter ya..

ve bu anahtar bir tanedir. yani yedeği yoktur..
sahip çıkın anahtarlarınıza..
sahip çıkın dostlarınıza.. !! (MEKE)

0
0
0
Yorum Yaz