06 03 2010

KANZASHİ YAPIMINDA DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR...

-Kullandığınız kumaşa dikkat edin çok atan cinsten olmasın,eğer kumaş atan cinsten ise çakmakla veya mumla kenarlarını yakın.

-Kullanacağınız kumaşa göre farklı modeller elde edebilirsiniz pamuklu kumaşlarla daha spor  daha sevimli çiçekler  elde edebilirsiniz.

-Birden fazla aynı boyutta kumaş parçaları gerekeceği için bir kartondan kalıp çıkarmayı unutmayın işiniz kolaylaşacaktır.

-Hazırlanan çiçekler sıcak silikon kullanılarak sabitleniyor aman ellerinize dikkat,eğer örtülerde kullanacaksanız üzerine kullanacağınız çiçekleri kurdele nakışında kullanılan teğelle yaptığımız çiçeklerden kullarak aynı renk naylon iplik kullanarak dikin(bohça yapıyorum ben ancak o şekilde güzel olduğunu gördüm)

-Muhakkak kolalayın , kolalamak cok onemli, eger kolalanmaz ise bir sure sonra çiçek sonuyor.
Turkiyede 'pirinç  yapistirici' bulmak zor olabilir. Ama evde hazirlayabilirsiniz ;
1 bardak pirinç
1/4 bardak tuz
3-4 bardak su
Butun malzemeleri bir tencere atip, kaynamaya basladiktan sonra 45 dakika kisik ateste pisirin. Dunyanin en kotu pilavini yapmaya calisiyoruz. Bebek mamasi gibi oldugu zaman atesten alip sogutuyoruz sonra guzelce mutfak robotunda eziyoruz. Suzgecten gecirip kullanabilirsiniz. Cok uzun zamanda kuruyan bir yapistirici. Kurudugunda şeffaf oluyor. Eger hazırladiginiz yapıştırıcı  cok katı ise sicak su ileve edin.

-Yapacağınız kumaşın aslı ipektir bunu unutmayın,çok yumuşak kumaşlar seçmeyin ,istediğiniz görüntüyü elde edemezsiniz.

0
0
0
Yorum Yaz